Reinvestirana dobit znači da vlasnik tvrtke uloži ostvarenu dobit tvrtke natrag u tvrtku.
Dobri rezultati firme, prikazuju i dobru financijsku dobit tokom prethodne godine, no visoka dobiti sa sobom nosi i plaćanje visokog poreza od 20% . Reinvestiranjem plaća se manji ili se uopće ne plaća porez. Reinvestiranje je zapravo žrtvovanje zarade za dobrobit firme, a ta ostvareni financijski prihodi pripisuju se temeljnom kapitalu firme i nikada se više neće moći isplatiti. Iznos prihoda je porezna olakšica koja je zapravo zaslužna za smanjenje poreza. Reinvestiranje prihoda u konačnici znači da vlasnik nije prihod isplatio sebi već na račun firme i time omogućio daljnje korištenje te napredovanje u poslovanju i razvoju tvrtke. Cilj ovog sustava je zadržati sav novac i prihode u tvrtci i time poticati njezin razvoj, no u tom slučaju se vlasnik odriće svoje nagrade odnosno zarade.
Kako bi tvrtka izbjegla plaćanje poreza potrebno je ispuniti sljedeće uvijete – da je dobit za razdoblje u kojem se podnosi prijava poreza upotrebljena za povećanje temeljnog kapitala, zatim da je u sudskom registru upisano povećanje temeljnog kapitala u visini reinvestirane dobiti, te da dobit nije ostvarena u bankarskom sektoru.
Ukoliko vaša tvrtka ostvari financijski prihod i zadovolji sve uvijete, razmislite o reinvestiranju i povećanju temeljnog kapitala, te time ojačajte svoje poslovanje.